Погода Черкассы  |  Панорама Черкассы  |  Прогулки по Днепру на теплоходе  |  Веб камера Черкассы    
Погода в Черкассах на неделю
 
Логин:
Пароль:

(что это)
 

поиск Яндекс

   

Головкiвка - Чигиринський район Черкаська область

Село Головкивка - Чигиринский район Черкасская область; //-->


Черкаська область

Головкiвка. Чигирнщина. Холодный яр. Джерело Живун.Головкі́вка — село Чигиринського району Черкаської області на Україні. Село Головківка знаходиться в Чигиринському районі Черкаської  області і її минуле і сучасне тісно пов’язані з Черкасами і Чигирином.  Село розташоване за 43 км від районного центру — міста Чигирин і за 40.7 км від обласного центру мiста Черкаси. Залізнична станція  Фундукліївка; на території урочища Холодний Яр знаходиться за 25 км.  


За даними останнього перепису в селі проживало 807 осіб жіночої статі та 579— чоловічої. На те риторії села мешкають  213 дітей до 15 років, 151 особа віком від 16 до 29 років. А от жінок віком від 30 до 54 років мешкає 195, чоловіків праце здатного віку—223 осо би. Жінок пенсійно го віку у селі 425 проти 179 чо ловіків. В селі налічується 1029 дворів, з одного краю в інший воно простяглось на 6 км. Землі населеного пункту займають 664,8 га, під сільськогосподар ським використанням - 3225,8 га, в користуванні громадян— 452,5 га. Сільській раді підпо-рядковане село Скелівка, де мешкає 1 житель.


село Головкiвка – серце Холодного яру

Головiвка


село Головкивка Чигиринского района в Черкасской области


Село Головкiвка розмiщене на межi Приднiпровсько височини та Приднiпровсько низовини, на горбистiй рiвнинi порiзанiй ярами i балками на околицi Холодного Яру.

Головківка стоїть на пагорбі. Від неї спускається на декілька кілометрів розлога долина, з трьох боків оточена височинами, вкритими лісом. На північ, в кінці долини, село Медведівка. Від неї ліворуч, попід гори, іде смугою й ховається у лісі і в ярах село Мельники. На хвилястих полях багато високих могил.

Неподалік села знаходиться Отаманський парк — заповідне урочище із системою ставків та алей, де розташоване цілюще мiнеральне джерело «Живун».  Джерело Живун  є гордістю Головківки,лікувальні властивості якого були відомі ще до 1 століття до н.е. Козаки і гайдамаки теж віддавали шану цій воді, лікуючи нею рани. Вода у джерелі ніколи не замерзає, має майже 30 цілющих мікроелементів.

У селі є кілька ставків, які утворені з річечки, що пересікала колись село. Належать вони до басейну Тясмину.

За легендою, записаною в селі Головківка, Святий апостол Андрій Первозванний та його учні, проходили повз Холодний Яр спекотного літа. Коли їм захотілося пити, то апостол вдарив своїм посохом об землю і з того місця потекла прохолодна вода. Так і утворилось джерело "Живун".Село розташоване в оточені стародавніх святих обителей: Свято-Троїцького Мотронинського монастиря, Чубіївського монастиря в ім'я Преподобного Онуфрія Великого, Медведівського храму та храмів Чигирина і Суботова.В самому ж селі діє церква в ім'я Івана Богослова та 2 каплички: в ім'я Святителя Миколая Чудотворця та Святої великомучениці Параскеви.Головківка  знаходиться  у  зоні  лісостепу.  Степи  розорані.  На  півночі  до  села близько підходить лісовий масив Отаманський парк, де переважають широколистяні породи дерев.
У Головківці  розташоване сільськогосподарське підприємство “Іскра”.  За  3,3  км  на  південний  захід  від  Головківки  у  верхів’ях  невеликої  безіменної балки на південно-західній околиці села Склівки (Скельок) знаходиться Головківське родовище  граніту.  Вперше  воно  було  розвідане  у  1976  році  Південно-Українською геологорозвідувальною  експедицією.  Згодом  з’явився  кар’єр.  В  Головківському родовищі видобувають свіжі і частково вивітрені середньозернисті біотитові граніти з порфіровидними виділеннями мікрокліна.  Промислові запаси родовища до глибини
120 метрів складають 1620 тисяч м2, а геологічні запаси – 2393,5 тисяч м2.  Головківські граніти використовують для виробництва щебеню та бутового каменю.

 Погода в Головкiвцi Чигиринський район

 

СкрытьПоказати прогноз погоди село Головкiвка Чигиринський район Черкаська область

Скачать книгу Борис Кузик Василь Бiлошапка "Головкiвка - серце Холодного яру"


Всеукраїньський пам'ятник природи Холодний яр


Сферична фото панорама Дуб Максима Залiзняка


Сферична фото панорама Свято-Троицкий Мотронинский женский монастырь

          
Головкiвка село    
    
Головкiвка Джерело Живун   
Головкiвка ставок    
село Головкiвка
Головкiвка Чигиринського району
Церква Головкiвка

Головiвка Чигиринський район          Головкивка          Джерело Живун          Отаманський парк           Головкивка Черкасская область          село Головкiвка          Головкiвка погода                   Черкащина          Черкасская область Головкивка          Чигиринщина Головкiвка          Холодний яр Черкащина          Погода в Головкiвцi Чигиринський район          Холодний яр Юрій Горліс Горський      Головкiвка отец Iгор          Живун Черкаси           Источник Живун Черкассы          Головкiвка - сердце Холодного яру           Урочище Холодный яр